ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2021
- ШАНОВНІ ВИПУСКНИКИ ОС «БАКАЛАВР»
- УМОВИ ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ 2021 (МОН)
- ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО КІПДМ ЛНАМ 2021
- ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРИЙМАЛЬНУ КОМІСІЮ КІПДМ ЛНАМ
- УМОВИ ВСТУПУ ДО КІПДМ ЛНАМ 2021
- ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО КФКПДМ ЛНАМ 2021
- ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
- РОЗКЛАД ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ 2021
- ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ 2021
- ВІДОМОСТІ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ 2021
- РАХУНКИ ОПЛАТИ ЗА НАВЧАННЯ 2020-2021 Н.Р.
СТУДЕНТУ 2020-2021 н.р.
- КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ВИСТАВКИ 2021
- ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ КІПДМ (Матеріали в сховищі Goole Drive)
- РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ 2020-2021 БАКАЛАВР та (ЗАОЧНИКИ)
- РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ 2020-2021 МАГІСТР та (ЗАОЧНИКИ)
- РОЗКЛАД ЕКЗАМЕНІВ, ЗАЛІКІВ, ПЕРЕГЛЯДІВ 2020-2021 н.р.
- МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО НАПИСАННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
- ВИМОГИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ МАҐІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
- СХОВИЩЕ НАВЧАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ (Goole Drive) OLD
- ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ (АРХІВ)
ВАЖЛИВО все що стосується навчального закладу
Прекрасний майстер-різьбяр, педагог.
- Деталі
- Перегляди: 1295
6 жовтня 2020року в навчально методичному-кабінеті КІПДМ ЛНАМ відкрито виставку присвячену урочистостям з нагоди святкування 100-річчя від дня народження митця та педагога Миколи Федірко.
Прекрасний майстер-різьбяр, педагог.
Народився Федірко Микола Юрійович 1920 року у селі Курилівці Ланцутського повіту (Польща). Закінчив 7 класів сільської польської школи. У 1945 році родина Федірків, як і багато інших українських сімей, втікали на Україну (операція «Вісла»). В 1946 році Микола Федірко вступає на навчання до Косівського училища прикладного мистецтва, на відділ різьби по дереву. Високу майстерність продемонстрував Федірко у своїй дипломній роботі, виконаній у 1951 році (дитячий гарнітур меблів). Після закінчення Косівського училища працював на фабриці «Гуцульщина». В цей час багато працює творчо, оригінальною самостійною роботою була таріль із зображенням пам'ятника Богдану Хмельницькому, виконаному в техніці інкрустації.
У 1955 році його запросили на роботу в Косівське училище на посаду майстра з художньої різьби. У цьому ж році він подає свою роботу на конкурс Міжнародного фестивалю молоді і студентів у Варшаві, що відбувся в серпні 1955 року. Там йому було присуджено золоту медаль 1 диплом лауреата.
Портретний жанр, особливо образ великого Каменяра, займає особливе місце в його творчості. Зокрема композиція «Іван Франко на Гуцульщині», виконана в техніці інкрустації різними породами дерева, панно «Каменяр на Прикарпатті» виконано для меморіального музею Франка в Криворівні. Панно було представлено на виставці у Софії (Болгарія).
У 1959 році майстер створив тематичну композицію «Захар Беркут», яка увійшла у фонди меморіального музею Франка в Нагуєвичах. Цікавою є таріль «Довбуш» яку він виконав в техніці барельєфної різьби.
Серед барельєфних робіт майстра привертає увагу таріль із зображенням видатного гуцульського різьбяра ХІХ ст. Юрія Шкрібляка, виготовлена на замовлення Коломийського музею народного мистецтва 1 побуту Гуцульщини.
З 1955 року починається біографія Миколи Федірка як художника-педагога, викладача Косівського училища прикладного мистецтва, де він працював до 1979 року. Творчість Миколи Федірка яскравий приклад того, як талант утверджений без нашарувань школи, засвітився чіткою особистістю і дав вагомий результат не тільки як майстра а й педагога.
М. Федірко не йшов торованою дорогою, а шукав свої шляхи до вершин. Прикладом цього можуть бути його тематичні роботи які уособлюють ерудицію і фаховість майстра. Сміливе використання техніки інкрустації у вирішенні портретних та тематичних композицій у поєднанні з орнаментом це цікава знахідка в гуцульському орнаментальному різьбленні.
Як викладач спецдисциплін спонукав студентів до пошуку чогось нового, Будучи дипломним керівником випустив більше ста п’ятдесяти дипломників. Викладав доступно, лагідно, з жартами.