1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

«Косівська кераміка – диво Гуцульщини!»

Мистецька акція «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини!» розпочалася 2 червня 2015 року в Центрі Української Культури та Мистецтва виставкою керамічних витворів.

Організаторів, учасників та гостей свята привітав Ростислав Карандєєв, заступник Міністра культури України.

На церемонії відкриття виступили: Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва; Євген Шаблій, директор Благодійного Фонду «Києво-Печерська лавра», співорганізатор проекту; Світлана Пахлова, директор з розвитку благодійного фонду «Києво-Печерська Лавра», член експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України; Марія Гринюк, співорганізатор проекту, голова Благодійного Фонду «Автентика Гуцульщини», заступник директора з наукової роботи Косівського Інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства.

Перед відкриттям виставки Марія Гринюк провела захоплюючу лекцію про косівську кераміку та секрети своєї творчості.

Експозиція демонструє, що традиція косівської мальованої кераміки живе, розвивається, набуваючи нових форм та образів. Представники косівської школи – надзвичайно талановиті й працьовиті люди, що завдяки спадкоємності поколінь бережуть традиції українського декоративно-прикладного мистецтва.

Наймолодша учасниця виставки – п’ятирічна Анастасія Слава. Народилася вона в Косові, у родині керамістів, творити почала з 3-х років. Це яскравий приклад того, що мистецькі династії в Україні є, були й будуть!

Доторкнутися до керамічних див дали змогу майстер-класи з розпису та ритування керамічних виробів від Марії Гринюк та Христини Урбанської.

Захоплюючі майстер-класи з гончарування та виготовлення свищиків провели Орест Чорний, викладач Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, та його син Микола, студент відділу художньої кераміки Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

Виставка «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини» триватиме до 4 липня 2015 року. Ласкаво просимо, вхід вільний!

Час роботи виставкового центру:
            Пн.- Пт.: 10:00 – 19:00       

Сб.: 10:00 – 18:00      

Нд.: вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
м. Київ, Україна, вул. Хорива, 19-В,

ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)


cer 2

cer 3

cer 4


 

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі