1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва

Л ь в і в с ь к о ї   н а ц і о н а л ь н о ї   а к а д е м і ї   м и с т е ц т в


Реґіональний пленер з живопису у Косові


plener MDG 2017

Регіональний пленер із живопису в Косові

 Упродовж трьох днів, 28-30 вересня 2017 року, на базі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв проходив регіональний  пленер із живопису, організований кафедрою образотворчого мистецтва та академічних дисциплін Косівського інституту ПДМ ЛНАМ за підтримки міської влади. Для участі запрошувалися студенти 2-6 курсів вищих навчальних закладів мистецького спрямування та  класичних педагогічних університетів.

Учасниками стали 26 студентів, які представляли 9 навчальних закладів України, а саме: Львівську національну академію мистецтв, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Херсонський державний університет, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича (м.Вижниця), Полтавський національний педагогічний університет імені В.Короленка, Харківський національний педагогічний університет імені Г.Сковороди, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м.Луцьк), Криворізький державний педагогічний університет, Вище професійне художнє училище    № 5 з  м.Чернівці. Разом із студентами працювали й чотири художники-педагоги з Косова та Вижниці – заслужений художник України, доцент Анатолій Калитко, доцент Василь Дутка, старший викладач Віктор Білий, викладач Толошняк Олександр.

Пленер організований з метою творчого саморозкриття студентів, обміну досвідом та вдосконалення навичок із живопису в умовах пленеру (живопис на відкритому повітрі). Передбачалося виконання навчально-творчих завдань на розвиток колористичного бачення та навичок з відбору оптимального мотиву, композиції етюду, роботи кольоровими відношеннями, передачі стану природи в процесі роботи над етюдом  пейзажу чи пейзажу з архітектурою.

Такі заходи важливі для підтримки талановитої студентської молоді. Слід зауважити, що вперше організований пленер у Косові вийшов за рамки регіонального, оскільки в ньому взяли участь студенти з Харкова, Херсона, Кривого Рогу й Полтави.

Із задоволенням студенти працювали над виконанням етюдів, обираючи найрізноманітніші мотиви у запропонованих локаціях у Косові  (річка Рибниця, Гук, Міська гора, Москалівка).

 Окрім виконання пленерних завдань, організатори продумали для гостей культурно-екскурсійну програму. Пізнавальною була екскурсія в Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, яку провів науковий співробітник музею Юрій Йосипович Джуранюк. Не менше зацікавлення в наших гостей викликало відвідування приватної творчої майстерні художника-кераміста Любомира Макара і проведений ним майстер-клас із гончарства.

Розважальний вечір біля вогнища ще більше згуртував студентське товариство. Молодий викладач кафедри Ольга Соломчак організувала колективний розпис банеру, фотовиставку та перегляд відеоматеріалів про  хід пленеру, виконання українських пісень і танців, продумала інсталяції з використанням різних видів народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Про смачний куліш і гарячий чай подбали Юрій Радиш і студенти кафедри.

Принагідно хочу подякувати всім викладачам і лаборантам кафедри, які активно долучилися до організації та проведення пленеру, дирекції закладу, меру міста, керівництву санаторію «Косів» за сприяння і підтримку.

По завершенні,  третього дня, відбулося підведення підсумків – виставка пленерних робіт, нагородження дипломами авторів у номінаціях «Краще композиційне вирішення», «Краще колористичне вирішення»,  «Оригінальність стилю та манери виконання», «Створення художнього образу». Усі учасники отримали сертифікати про участь у регіональному пленері з живопису та пам’ятні подарунки на згадку про перебування в Косівському інституті ПДМ ЛНАМ.

У рамках святкування 135-річчя Косівської мистецької школи цього року заплановано та проведено низку колективних і персональних виставок творчих робіт, конкурси, майстер-класи, покази моделей. Одним із таких заходів є регіональний пленер із живопису. Сподіваємося, що пленер 2017 року стане початком відліку для наступних.

 

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі