1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Знай і люби свій рідний край

Рейтинг користувача:  / 0

Нещодавно у навчальних майстернях Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ відбувся щорічний обласний конкурс-виставка «Знай і люби свій рідний край». Майже 150 молодих митців з різних куточків Прикарпаття мали чергову нагоду продемонструвати свої вміння і навики, віртуозність техніки виконання у декоративно-прикладному та образотворчому мистецтві.

Учасників конкурсу теплими словами привітали в.о. директора інституту Г.М.Юрчишин, в.о. директора училища Р.Г.Стеф’юк, начальник районного відділу освіти В.Я.Козьменчук, провідний викладач відділу художніх виробів з дерева інституту, голова журі Й.Д.Приймак, представники Івано-Франківського департаменту освіти, науки та молодіжної політики і Центру естетичного виховання. Окрасою свята стали виступи танцювальних колективів із школи мистецтв, а також студентів інституту й училища.

Місце проведення обласного конкурсу народних ремесел не є випадковим. Косівщина відома далеко за межами області як визначний осередок культури і мистецтва. За роки незалежності зросла потреба в глибокому проникненні в національну духовність, що формує патріотичні засади нації. Саме через категорії мистецтва та культури відбувається ідентифікація народу як нації. Тому проведення таких заходів є вкрай важливим у наш складний час.

Щиро віримо, що юні таланти продовжать справу династій видатних майстрів, і наше унікальне гуцульське мистецтво буде гідно репрезентоване в контексті світової культури.

Роман Стеф’юк,
в.о. директора училища ПДМЛНАМ.


 

Традиції і новаторство гуцульської мистецької школи

Рейтинг користувача:  / 0

ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО ГУЦУЛЬСЬКОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ШКОЛИ

 

Виставка кращих творчих робіт студентів та випускників

Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ

 

17 березня - 4 квітня 2016,

Галерея ЛНАМ (м.Львів, вул. Кубійовича, 35б)

 

17 березня 2016 р. о 15:00  у Галереї ЛНАМ відбулось відкриття виставки творчих робіт студентів та випускників Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, що є структурним підрозділом Львівської національної академії мистецтв. Дана виставка має на меті продемонструвати яскравий та унікальний доробок сучасної гуцульської мистецької школи у Львові.

Детальніше: Традиції і новаторство гуцульської мистецької школи

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ІВАНА МИХАЙЛОВИЧА ПАРИПИ

Рейтинг користувача:  / 0


          У Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва відкрита виставка викладача та художника Івана Парипи.

Детальніше: ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ІВАНА МИХАЙЛОВИЧА ПАРИПИ

«Різдвяний птах»

Рейтинг користувача:  / 0


us

     17 грудня 2015 року в Дрогобицькому Палаці мистецтв відбулося відкриття виставки «Різдвяний птах»  косівських художників, викладачів КІПДМ ЛНАМ Наталії та Романа Юсипчуків. Це філігранне малярство на склі, що наповнене енергетикою трипільських та гуцульських орнаментів.

   В експозиції представлено декілька різних тематичних серій: картини, що описують гуцульські свята (Великдень, Різдво, весілля); роботи із зображенням гуцульського побуту і вбрання; твори, що містять трипільські таємничі знаки та символи; композиції, що розроблені на основі гуцульських і трипільських писанок (орнаменти писанок, за задумом авторів, немов перетікають у гірські пейзажі).  Картини несуть у собі надзвичайно позитивний заряд, піднімають настрій, «і справді працюють, як обереги, змінюючи життя на краще», - зізнається авторка.

  На виставці приємне враження на присутніх справили не лише картини, а й їх автори. Подружжя Юсипчуків – надзвичайно світлі й позитивні люди, закохані у життя, у свою роботу, творчість.

  Пані Наталя є Заслуженим майстром народної творчості України. У доробку художників – понад 20 виставок і мистецьких салонів, їхні роботи є в експозиціях музеїв Києва та Луцька, багато картин знаходиться в приватних колекціях в Україні, Росії, США, Канаді, Японії та Європі.


З любов’ю до Гуцульщини

Рейтинг користувача:  / 0


У фойє Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відкрита персональна виставка творів живопису Анатолія Миколайовича Калитка – заслуженого художника України, доцента кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін КІПДМ ЛНАМ.

        Виставка знайомить з новими творами  живопису художника (пейзаж, натюрморт, портрет), що виконав  автор упродовж 2013-2015 років.

        В експозиції представлена 21 творча робота, що є символічно.

Адже загалом це 21 персональна виставка художника А. Калитка. Попередні проходили в Києві, Москві, Коломиї, Косові, Кам’янець-Подільському, Івано-Франківську.

Детальніше: З любов’ю до Гуцульщини

Previous Next

На сайті 148 гостей та відсутні користувачі