1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Виставка творчих робіт та навчально-методичних матеріалів викладачів косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

vistavka 22 bereznia 2017

22 березня у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини відкрили виставку творчих робіт і навчально-методичних матеріалів викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної академії мистецтв.

«Посередній учитель викладає, хороший — пояснює, видатний — показує, великий — надихає». Цей афоризм журналісти використовують так часто, що перетворили на штамп. Але цього разу він більш ніж доречний, бо мова йтиме про хороших, видатних і великих вчителів, які працюють в одному навчальному закладі. Уявіть, як пощастило їхнім студентам.

Персональні та колективні виставки викладачів КІПДМ — в Косові та інших містах — відбуваються часто. Вони допомагають авторам зберігати творчий тонус, бути у вирі мистецьких подій, чути фахову критику колег, бачити захоплені погляди любителів прекрасного. Усе це було і на березневому вернісажі у міському музеї. Його завідувач Вікторія Яремин не стримувала емоцій і не шкодувала гарних слів для викладачів та адміністрації КІПДМ: «Косівський інститут у мене асоціюється з відродженням. Це один з небагатьох мистецьких закладів у країні, який відтворює і розвиває народні ремесла. Високий рівень майстерності, постійний творчий пошук і водночас шанобливе ставлення до традицій — це і є Косівська мистецька школа, яку ні з чим не сплутаєш. Неможливо відірвати очі від виставлених тут чудових робіт. Сьогодні зранку, ще до офіційного відкриття виставки, їх побачили відвідувачі музею. Екскурсовод не міг «витягнути» туристів з цих двох залів. Це прекрасні роботи, які можуть гідно представляти нашу країну й на міжнародному рівні».

Директор інституту Галина Юрчишин зауважила: «Відрадно, що студенти, які прийшли сьогодні в музей, побачать, що їхні викладачі не тільки читають лекції, навчають ремеслу та фахово розповідають про мистецтво, але й самі вміють творити. Це лише невеличка часточка того, що можна було представити, зокрема, традиційні для нашого закладу різьблення, кераміка, вишивка. Це можливість показати широкому загалу результати нашої праці. Тут виставлені також навчально-методичні роботи, зокрема посібники. їх підготували викладачі інституту. Багато з цих книг мають гриф Міністерства освіти та науки України. Це величезна праця, і вона дуже важлива сьогодні, коли ми хочемо відкрити магістратуру, отримати для Косівського інституту статус навчального закладу 3–4 рівня акредитації».

Галина Юрчишин є заслуженим архітектором України, тому з неприхованою радістю розповіла про щойно виданий під її загальною редакцією навчальний посібник «Проектування християнського храму». До роботи над ним долучилася група авторитетних зодчих та митців, які мають чималий досвід проектування храмових споруд і внутрішнього їх оформлення. Це, зокрема, відомий івано-франківський архітектор Олег Козак, директор училища ПДМ, кандидат мистецтвознавства Роман Стеф’юк, заслужений художник України, доцент Степан Бзунько, доцент Вікторія Дутка. У посібнику вміщено науковий аналіз, зразки проектів будівництва і рекомендації щодо оформлення інтер’єру храмів Галичини та Прикарпаття.

Заступник директора інституту Вікторія Дутка нагадала присутнім, що виставка відбувається у рамках святкування 135-річчя Косівської мистецької школи: «Ці роботи справді відображають і традиційне народне мистецтво, і сучасні досягнення творчих практик наших викладачів. Дуже приємно бачити тут міцні національні та духовні засади, які підхоплюють наші студенти. Експозиція має художню цілісність і харизму. Це гімн народному мистецтву Гуцульщини».

Директор училища ПДМ Роман Стеф’юк звернувся до студентів: «Цінуйте можливість вчитися у таких талановитих митців». Він також наголосив: «Вища професійна школа може існувати лише в синтезі мистецтва і науки. Хочу відзначити наукову складову нашого навчального закладу, яка за останні десятиріччя зробила великий поступ».

«Дехто думає, що наш навчальний заклад розташований десь на маргінесі, — сказав доцент кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін Василь Дутка. — А ми перебуваємо в центрі духовних і національних сил. На Гуцульщині писали свої найкращі твори Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський та інші видатні українці. Саме тут, на основі наших традицій і побуту, зняли один з найкращих українських фільмів «Тіні забутих предків». Потужна мистецька творча аура творилася тут століттями, подарувавши дорогоцінні золоті злитки в банк української культури. Це треба розуміти, цінувати і продовжувати йти вперед. Наш навчальний заклад є унікальним у тому, що тут надзвичайно гармонійно розвивається декоративно-прикладне мистецтво і водночас міцно стає на ноги самобутня школа образотворчого мистецтва. Нехай це будуть перші паростки, але вони збільшуються. Я бачу велике майбутнє для нашого інституту, тільки нам усім треба докласти для цього зусиль», — наголосив Василь Дутка.

Віриться, що ці слова обов’язково здійсняться.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №13, 31.03.2017 року


vistavka 22 bereznia 2017

 

Previous Next