1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Соломчак Ольга Василівна

Рейтинг користувача:  / 0

solomchak o v

СОЛОМЧАК

Ольга Василівна

 
Викладач кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін.
З 2005 року навчалася у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі художньої кераміки, яку 2011 року закінчила з відзнакою, присвоєно кваліфікацію художника кераміки, викладача, дослідника.
З 2013 року працює в Косівському  інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв на посаді викладача.
 Переможець конкурсу на виготовлення набору дзвонів для Ново-Єрусалимського монастиря (м. Істра, Росія, 2012 р.). Брала участь у розписах інтер’єрів сакральних споруд.
 Працює творчо в галузі скульптури, кераміки та іконопису. Бере участь у колективних виставках.
 Учасник науково-практичної конференції «Історія розвитку відділів кафедри образотворчого мистецтва в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва» (2015р.).

 

Калитко Анатолій Миколайович

Рейтинг користувача:  / 0

kalutko a                     Калитко

                Анатолій Миколайович

          Заслужений художник України, доцент.
1971 року закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю "Малювання і креслення", здобув кваліфікацію "Художник-педагог, викладач малювання і креслення, методист художнього виховання".
Від 2002  року — член Національної спілки художників України.
Нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України "Відмінник освіти України" (2002), відзнакою Міністерства культури й туризму України "За багатолітню плідну працю в галузі культури" (2011), почесними грамотами Президії Українського фонду культури (2007, 2010), ювілейною медаллю Українського фонду культури (2012), Почесним дипломом Президії Національної Академії мистецтв України (2012), дипломом Національної спілки художників України (2012).
За значні творчі здобутки, високу професійну майстерність присвоєно державне почесне звання "Заслужений художник України" (2013).
Плідно працює в галузі вищої художньої освіти України. Протягом  44 років педагогічної діяльності підготував фахових митців, визнаних в Україні, здійснив фахову підготовку понад сотні художників, педагогів, викладачів спецдисциплін мистецьких навчальних закладів.
Методика викладання доцента Калитка А.М. ґрунтується на власних уміннях та досвіді й поєднується із традиційними засадами українських тенденцій образотворчого мистецтва. Опублікував 16 наукових та навчально-методичних праць, з яких 4 — у фахових наукових виданнях України  із профілю кафедри, де висвітлюються важливі питання методики навчання живопису, рисунка, композиції.
Творча діяльність художника спрямована на пропагування українських культурних традицій. Він надзвичайно плідно презентує образотворче мистецтво гуцульського краю в Україні та світі (Румунія, Польща, Угорщина, Росія, Сполучені Штати Америки). У творчому доробку — понад 500 станкових живописних творів: пейзаж, натюрморт, портрет.
Автор 22 персональних виставок: Центральний Будинок художника НСХ України (Київ, 2007), Український Фонд культури (Київ 2007, 2010), Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського  (Коломия, 2002), Картинна галерея (Кам’янець-Подільський, 2006), Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (Косів,2001, 2004, 2008,2015), Косівська реґіональна орґанізація НСХУ (2012), Культурний центр України в Москві (2008).
Учасник всеукраїнських виставок, міжнародних пленерів та симпозіумів (Ґурзуф, Стамбул, Сухумі, Одеса, Яремче, Седнів). Про творчий доробок художника-педагога інформують чисельні публікації в наукових збірниках та журналах, підготовлено й видано альбоми: Анатолій Калитко. Живопис, графіка: Альбом /Автори-упорядники Молинь В., Пясецька В.  – Маріуполь, 2007. – 96 с., іл.; Молинь В., Пясецька В. Мелодія живопису Анатолія Калитка. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2012. – 128 с.,іл.
Основні твори. Пейзажі: "Карпатська осінь", "Золото Карпат", "Сонячний день", "Дорога на Верховину", "Річка Бистрець", "Зима в Соколівці", "Хатки", "Літо в Космачі", "До церкви с.Пістинь", "Туман стелиться", "Водохрестя", "Теплий день. Бистрець", "Старий млин. Оринин", "Весна", "Дорога в горах", "Седнівська тиша", "Вечір на Дністрі", "Весна в Криворівні", "На Великдень", "Зима в Яворові", "В затінку під вербою", "Хотинська фортеця". "Козацька церква. Сєднів", "Біля церкви в Соколівці".
Портрети майстрів народного мистецтва Гуцульщини: Ганни Василащук, Володимира Гуза, Василя Девдюка, письменниці Марії Влад, поета Богдана Радиша, художників Івана Кочержука, Степана Бзунька, Миколи Салиги, заслуженого працівника освіти України Катерини Сусак.
Натюрморти: "Квіти з полонини","Маки", "Лісові квіти", "Соняшники", "Натюрморт із грибами", "Натюрморт із шипшиною", "Півонії", "Чорнобривці з яблуками".    

Молинь Валентина Дмитрівна

Рейтинг користувача:  / 0

molunj v

Молинь
Валентина Дмитрівна
 
             Кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін.
Закінчила Косівський технікум народних художніх промислів ім. В.Касіяна за спеціальністю "Художня кераміка", здобула кваліфікацію майстра-художника.
1996 року закінчила Українську академію мистецтва в Києві за спеціальністю "Мистецтвознавство". 
Навчалася в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського Національної академії наук України (1998-2002).
 2011 року захистила кандидатську дисертацію "Народне мистецтво Гуцульщини та Покуття в художньо-культурному житті Галичини другої половини ХІХ – першої третини ХХ століття" за спеціальністю 17. 00. 06 — декоративне і прикладне мистецтво.
Доповідач 30 наукових конференцій (Київ, Харків, Львів, Ужгород, Косів).
Від 2005 року — член Національної спілки художників України.
             Автор 52 наукових статей про творчість народних майстрів Гуцульщини та професійних художників у наукових збірниках: "Мистецтвознавство України", "Мистецькі обрії", "Українська академія мистецтва", "Вісник Львівської національної академії мистецтв", "Вісник Прикарпатського університету" та фахових виданнях "Образотворче мистецтво", "Народознавчі Зошити".
Автор та співавтор видань: "Краса рідного краю" — альбом про творчість Геннадія Малявського (2000), "Анатолій Калитко" (2002), "Анатолій Калитко. Живопис, графіка" (2007), "Іванна Ділета" (2009), "Микола Тимків" (2009), "Мелодія живопису Анатолія Калитка" (2012), "Творчі здобутки Йосипа Приймака", "Василь і Микола Девдюки"(2013). 
Доцент В. Молинь  бере активну участь у науково-методичному забезпеченні фахових дисциплін. Уклала навчальні та робочі програми з дисциплін "Технологія", "Основи композиції", "Історія мистецтва за фахом", "Іконоґрафія", "Інноваційні техніки та технології монументального живопису" напряму підготовки "Образотворче мистецтво" спеціалізації "Монументально-декоративний живопис". Розробила  навчально-методичні рекомендації до виконання завдань із роботи в матеріалі, підготувала навчальний посібник "Технологія" (2013).

 

Перегінець Василь Іванович

Рейтинг користувача:  / 0


pereginets v

Перегінець

Василь Іванович

Працює старшим викладачем кафедри образотворчого мистецтва.
1995 року закінчив Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю «Художня кераміка».
З 1995 року — викладач рисунка й живопису Косівського коледжу прикладного та декоративного мистецтва на відділі художнього розпису.
З 1996 року — завідувач відділу художнього розпису Косівського коледжу ПДМ.
Із 2000 року — завідувач відділу монументально-декоративного живопису  Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.
З 2006 року — старший викладач кафедри  образотворчого мистецтва КІПДМ ЛНАМ.
Упродовж  2012-2013 рр. виконував обов`язки завідувача кафедри образотворчого мистецтва.
Здобувач наукового ступеня кандидата наук при аспірантурі Львівської  національної академії мистецтв.  
Голова профспілкової організації КІПДМ ЛНАМ.          
Працює творчо в галузі вітража, станкового живопису та кераміки, експериментальної кераміки. Протягом 2003-2012 рр. проводив майстер-класи з кераміки в ОВК “Артек” АР Крим,  з 2013-2015 рр. —  в “EUROPA-PARK”, м Руст, Німеччина.
Учасник всеукраїнських, обласних та реґіональних виставок. 2006 року підготував персональну виставку творів живопису в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини.
         За багаторічну плідну працю на освітянській ниві нагороджений  почесною відзнакою «Відмінник освіти», грамотами Міністерства освіти, обласної державної адміністрації та інших  державних установ.

Дутка Василь Якович

Рейтинг користувача:  / 0

       


dutka v          Дутка
      Василь Якович

Старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін.

1985 року закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В.І. Касіяна, відділ художньої кераміки.

1993 року закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва,  відділ художньої кераміки. З 1993 р. працював викладачем у Косівському училищі ПДМ ім. В.І. Касіяна.

З 1996 р. — заступник директора з навчальної роботи Косівського інституту ПДМ.

Від 2002 р. — член Спілки дизайнерів України.

Від  2009 р. — член Національної спілки художників України. Нагороджений знаком Відмінник освіти України.

Систематично  бере участь у виставках  в Україні та  за її межами, є автором Гран-прі для фестивалю ім. Назарія Яремчука, що відбувся 1996 року в  м.Вижниця Чернівецької обл. Художник постійно вдосконалюється, його творчість вирізняється національною самобутністю та романтизмом. Життя і побут гуцулів, його багатовікова культура, природа Прикарпаття – все це є невичерпним джерелом натхнення для В. Дутки.

Його індивідуальна манера, стилістика, пластичні та колористичні особливості сформувалися на вивченні творчості таких художників, як І. Труш, О. Кульчицька, О. Курилас, О. Новаківський, Я. Пстрак – митців, що стали основоположниками західноукраїнської національної школи з високою живописною культурою.

 Наукову, методичну та творчу роботу В.Я. Дутки висвітлено в навчальному посібнику «Реґіональне мистецтво та архітектура Прикарпаття» (автор Юрчишин Г.М.).


Previous Next

На сайті 79 гостей та відсутні користувачі