1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Дутка Василь Якович

       


dutka v          Дутка
      Василь Якович

Старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін.

1985 року закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В.І. Касіяна, відділ художньої кераміки.

1993 року закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва,  відділ художньої кераміки. З 1993 р. працював викладачем у Косівському училищі ПДМ ім. В.І. Касіяна.

З 1996 р. — заступник директора з навчальної роботи Косівського інституту ПДМ.

Від 2002 р. — член Спілки дизайнерів України.

Від  2009 р. — член Національної спілки художників України. Нагороджений знаком Відмінник освіти України.

Систематично  бере участь у виставках  в Україні та  за її межами, є автором Гран-прі для фестивалю ім. Назарія Яремчука, що відбувся 1996 року в  м.Вижниця Чернівецької обл. Художник постійно вдосконалюється, його творчість вирізняється національною самобутністю та романтизмом. Життя і побут гуцулів, його багатовікова культура, природа Прикарпаття – все це є невичерпним джерелом натхнення для В. Дутки.

Його індивідуальна манера, стилістика, пластичні та колористичні особливості сформувалися на вивченні творчості таких художників, як І. Труш, О. Кульчицька, О. Курилас, О. Новаківський, Я. Пстрак – митців, що стали основоположниками західноукраїнської національної школи з високою живописною культурою.

 Наукову, методичну та творчу роботу В.Я. Дутки висвітлено в навчальному посібнику «Реґіональне мистецтво та архітектура Прикарпаття» (автор Юрчишин Г.М.).


На сайті 19 гостей та відсутні користувачі