1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Наявність публікацій у наукових виданнях


 Наявність публікацій у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України та наявність науково-популярних та/або консультаційних (дорадчих) та/або дискусійних публікацій з наукової або професійної тематики

Детальніше: Наявність публікацій у наукових виданнях

Косівська кераміка особлива й цікава сторінка в історії українського декоративно-ужиткового мистецтва | Марія Іванчук


  Косівська кераміка особлива й цікава сторінка в історії українського
декоративно-ужиткового мистецтва
Вона має давню традицію і поєднує в собі багато спільних ознак із керамікою інших традиційних осередків гончарства на Україні, зокрема Поділля, Полтавщини, Київщини, Чернігівщини, Волині, Закарпаття. Ця спорідненість чітко простежується в традиційних народних формах гончарних виробів, але водночас вона є неповторною і унікальною завдяки стилістичним особливостям оздоби, передовсім, її образно-колористичної мови. [1,1]

Творча індивідуальність Оленки Ґердан Заклинської


Цього року минає 100 років від дня народження Олени Ґердан-Заклинської (1916–1999) — визначної української танцівниці, хореографа, поетеси, художниці, яка народилася наГуцульщині. Спеціалізовану освіту здобувала у Львові, Празі, Відні, а згодом виховала покоління танцюристів у різних середовищах української діаспори Канади і США.

Детальніше: Творча індивідуальність Оленки Ґердан Заклинської

Гуцульська різьба та інкрустація

rizba

Навчальний посібник допоможе оволодіти тех­нікою гуцульської різьби по дереву («сухої» та інкрус­тації). Ним можуть користуватися не лише вчителі, учні, керівники гуртків, а й усі, хто має бажання навчи­тися творити прекрасні речі в стилі народних майстрів Гуцульщини.
Андріюк П. Гуцульська різьба та інкрустація: Навч. посібн. / П. Андріюк, Й. Приймак. – Косів: Писаний Камінь, 1998. – 64 с., іл.

Декорування виробів з дерева

prijmak

Посібник містить основні відомості про декорування виробів з дерева на основі використання орнаментики гуцульської народної різьби.
Даються поради щодо складання орнаментальних композицій для виробів різних форм та призначення. У книжці використано до­свід та творчі здобутки народних майстрів Гуцульщини, кафедри ху­дожнього дерева Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Посібник адресований учням загальноосвітніх та професійних шкіл, студентам мистецьких вузів і всім, хто хотів би самостійно опа­нувати мистецтво гуцульської різьби та бондарства.
 Приймак Й. Декорування виробів з дерева: Посібн. для учнів та студентів середн. і вищих навч. закл. / Й. Приймак. – Косів: Писаний Камінь, 2001. – 120 с., іл.

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі