1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Преса


Презентація творчого доробку Катерини Сусак

У бібліотеці було розгорнуто виставку з творчим доробком Катерини Романівни, студентськими курсовими та дипломними роботами, керівником яких була К. Р. Сусак.
Розповіді про життєвий шлях і творчий доробок Катерини Романівни зуміли об’єднати в гармонійну композицію з концертним виступом народного аматорського фольклорного колективу “Осіннє золото”, студентського гурту “Барва” й вітальними словами гостей. Детальніше...


Мистецькі обрії Антона Григорука


 Антон Григорук — досвідчений майстер пензля, викладач відділу художнього розпису Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Він член НСХУ та “Клубу українських митців”, дипломант Всеукраїнської програми “Золотий фонд нації” та Міжнародної програми “Україна. Європа. Світ”.

З 1979 року Антон Григорук розпочав педагогічно-творчу діяльність у Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В. Касіяна (нині Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської на-ціональної академії мистецтв). Серед його колишніх студентів нині вже відомі митці, члени НСХУ. Його учнями є знані живописці Богдан Струк (США), Ігор Фурлет, член НСХУ (Київ, Художній фонд), Руслан Малець (м. Городок); викладачі Косівського училища прикладного і декоративного мистецтва Іванна Парипа, Оксана Коваленко, Ігор Барановський; Юлія Стефурак — викладач Коломийської художньої школи; вчитель образотворчого мистецтва Рожнівської школи-колегіуму Роза Герц (Косівський район Івано-Франківської області); талановита молода художниця Наталія Юрова, студенти Краківської академії мистецтв Юлія Поселюжна та Юлія Ангелюк. Детальніше


Натхненна горами


 Визначити життєве кредо молодої художниці Наталі Юрової, зрозуміти рушійні сили її творчості, найкраще можна на персональній виставці “Кичери” у фортечній галереї “Бастіон” м. Івано-Франківська.

Це вже третя Наталина виставка. Перша відбулася в стінах інституту, де навчалась, друга — в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини.
На відкриття нової виставки завітали родичі, знайомі, друзі, колишні студенти КІДПМ ЛНАМ. Відкрила виставку арт-менеджер фортечної галереї “Бастіон”, мистецтвознавець Ірина Матоліч.
“Рада вітати вперше на Франківщині молоду художницю з Косівщини, чудові картини якої зігріють душі відвіду­вачів. Карпатські краєвиди, зображені нею в різні пори року, передають неповторну красу Карпатського краю і показують глядачеві унікальні та чудові Українські Карпати”, — зазначила пані Ірина.
Журналістка Тетяна Церковнюк підкреслила, що авторка виставки пише картини з натури. Понад двадцять робіт, виконаних у техніці олійного живопису, присвячено Карпатам, тому і назва виставки символічна — “Кичери”. Детальніше...


Fun-Route опановує основи ткацтва - мистецтво предків


 Майстер-клас із ткацтва для фанроутівців провела Ольга Ворохта - випускниця Косівського училища прикладного та декоратиного мистецтва. Наразі Ольга проходить навчання у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на Кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації.
Отже, з досліджень фанроутівців виявлено: у традиційній культурі у Карпат одне з провідних місць займало ткацтво. Місцеве виробництво тканин було зумовлене побутовими потребами: для домашнього вжитку, сплати феодальних повинностей (у XVI ст. волокном і прядивом, у XVII ст. – ще й виробами: гунями, ліжниками, попругами), згодом додалися ринкові запити. Детальніше....


Різьблені шедеври Мирослава Радиша

Свій 55-річний ювілей відзначив один з найвіртуозніших косівських митців-різьбярів, викладач Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва Мирослав Радиш.

Майстер з 1991 р працює на педагогічній ниві – передає свій досвід студентам відділу художнього дерева Косівського інституту ПДМ ЛНАМ. Мирослав Богданович – член Національної спілки художників України, лауреат премій імені Ю.Шкрібляка та імені К.Білокур.

З нагоди ювілею, автор презентував персональну виставку в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. На виставці представлено вагомий творчий доробок Мирослава Радиша – різьблені мисники, скриньки, баклаги, декоративні тарелі та пласти. Детальніше ....

 

Експозиція робіт до 135-річчя Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва

Минулого пленарного тижня народні депутати та гості парламенту ознайомилися з експозицією Львівської національної академії мистецтв, що відзначила своє 70 - річчя, а цього пленарного тижня буде представлена виставка курсових та дипломних робіт Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, що присвячена 135-річчю від дня  заснування навчального закладу. Детальніше ....

 

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Гарної неділі, друзі!

Нагадуємо, що у Верховній Раді триває виставка студентів Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ

В експозиції - унікальні мистецькі твори, оригінальні прикраси, одяг та аксесуари, виконані молодим поколінням художників. Представлені високопрофесійні твори зі шкіри, дерева, кераміки, текстилю, металу, а також твори образотворчого мистецтва і дизайну органічно поєднують в собі автентичні національні мотиви та стилістичні новації сьогодення. Виставка виразно демонструє трансформацію надзвичайно багатих традицій гуцульської художньої культури в контексті розвитку сучасної мистецької освіти в Україні.

Детальніше ....

 

Виставка художніх творів робіт викладачів та студентів Косівського інституту  прикладного та декоративно мистецтва в приміщенні Національної академії мистецтв України

З 8 травня по 5 червня 2017 року в межах ХІ Всеукраїнського фестивалю науки в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) проходить виставка художніх творів робіт викладачів та студентів Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. Детальніше ....

 

 http://arhibud.chnu.edu.ua/index.php?page=ua&data[11328][id]=8204

 

Бібліотека українського мистецтва


 

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ

 

Косів, 2017. 68 сторінок.


 

Анатолія Калитка нагородили медаллю


Анатолія Калитка нагородили медаллю

1 лютого на засіданні колеги управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, яке проходило у приміщенні обласної філармонії, відбулося нагородження відзнаками обласного рівня двох прикарпатців. Один із них живе у Косові.

Детальніше: Анатолія Калитка нагородили медаллю

У Косові відкрилася виставка робіт художниці Наталії Юрової


У Косівському музеї народного мистецтва та побуту 2018 рік розпочався справжнім святом Краси і Гармонії: 11 січня у виставкових залах відкрилася персональна виставка молодої талановитої художниці Наталії Юрової.

Ця подія яскравим струменем увірвалася в мистецьке життя міста. Відразу треба зауважити, що тут в одному звучанні об’єдналися два творчі напрями – олійний живопис та художні світлини. Всі роботи Наталі променіють великою любов’ю до рідної землі, до Карпат, які назавжди звабили її своєю таємничою красою. Уміння побачити ту унікальну мить, коли природа відкриває свою ніжну, незахищену від людини сутність – то дар від Бога.  І Наталя наділена таким скарбом душі.

Детальніше: У Косові відкрилася виставка робіт художниці Наталії Юрової

135 років Косівській мистецькій школі


135 років Косівській мистецькій школі

До якої частинки нашої країни ти б не поїхав, де б не опинився, та варто тільки сказати, що ти родом з Косова, відповідь буде однаковою: ліжники, писанки, кераміка та інше. В цілій Україні містечко Косів знають як центр гуцульського народного мистецтва.

Детальніше: 135 років Косівській мистецькій школі

"Нетрадиційно традиційне"


"Нетрадиційно традиційне": косівський гончар улаштував виставку авторської кераміки. 

Виставка авторського керамічного посуду Сергія Дутки проходить у Музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини в місті Косові.

Детальніше: "Нетрадиційно традиційне"

Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва привіз до Львова виставку


У галереї Львівської академії мистецтв відкрили виставку творів студентів та випускників Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, повідомляє zaxid.net.

Детальніше: Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва привіз до Львова виставку

ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ - ШКІРА

ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ - ШКІРА  (приватна газета "Подолянин")

Аліна ГорбуленкоКоли я вперше зустрілася з Аліною ГОРБУЛЕНКО, мені одразу ж впала в око її дуже незвична шкіряна сумочка із зображенням засновників Києва - братів Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либідь. Як з’ясувалося, таких цікавих та ексклюзивних аксесуарів вона власноруч виготовила чимало. 

Детальніше: ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ - ШКІРА