1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

За заслуги для польської культури

pld9

У Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької, під патронатом Міністерства культури і національної спадщини Польщі, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі, 5.11 – 15.11.2015 р. відбувся ІV Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падаревського».

У рамках фестивалю 14.11.2015 р. міністр культури  та національної спадщини Польщі Малґожата Оміляновська нагородила Василя Яковича Дутку – в.о. директора Косівського інституту ПДМ ЛНАМ, почесною відзнакою – орденом «За заслуги для польської культури» за участь у багатьох виставках в Україні та за кордоном.

В.Я. Дутка – переможець конкурсів на проект бронзової статуетки «Grand Prix»для фестивалю ім. Назарія Яремчука 1996 р. (м. Вижниця Чернівецької обл.), на проект пам’ятника Я.І. Падеревському 2011 р. (повіт Венгровський, Польща), автор погруддя Я.І. Падеревського для Польського Дому в Житомирі (2012р.).

2.05.2013р. Президент Польщі Броніслав Комаровський відкрив скульптурний портрет Я.І.Падеревського в приміщенні Дому Полонії у Варшаві, автором якого є також В.Я.Дутка.

3.05.2013 року в м. Пултуск (Польща) презентовано меморіальну дошку останньому президентові Польщі в екзилі Річарду Качуровському (авт. В.Я. Дутка).

За запрошенням адміністрації Дому Полонії у Варшаві відбулися персональні виставки живопису Василя Яковича в період Всесвітніх Олімпійських Полонійських ігор: 2014 р. у м. Кельце (галерея сучасного мистецтва“Winda”) та 2015 р. у м. Рибнік (Teatr Ziemi Rybnickiej).

В.Я.Дутка – автор меморіальних дощок Іоану Павлу ІІ в костелі Благословенної Кароліни (м. Тарнув), Стефану Вінцентію Фреліховському (м. Дахау, Німеччина, та м. Хелле, Польща), а також живописного портрету Я.І.Падеревського для канцелярії президента Броніслава Комаровського (2013 р.).

Для Музею опери ім. Марцелії Сембріх Коханської в м. Балтон Лендінг (США) В.Я.Дутка виготовив скульптурне зображення Фридерика Шопена (2015 р.).pld6

pld1pld2pld3

 

Previous Next

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі