1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Кафедра дизайну


KAFEDRA DESIGN
    Кафедра дизайну об’єднує відділи дизайну одягу, дизайну шкіряних виробів, ґрафічного дизайну, дизайну меблів та виробів з дерева.
На основі академічної мистецької освіти, традиційних ремесел та нових технологій кафедра готує спеціалістів, що створюють не тільки предмети дизайну, але й формує культурно-мистецьке середовище з ознаками сучасного національного стилю.
Особливістю навчального процесу є вивчення рукотворних технологій виготовлення та оздоблення виробів. Для цього створено добре оснащені майстерні інституту. Студенти переймають досвід від народних майстрів, вивчають музейні збірки та приватні колекції. Такі практичні навики дають можливість випускникам створювати речі ексклюзивного характеру. Під час науково-пошукової практики студенти опановують народні технології, здійснюють реконструкції забутих технік декорування.
Навчальні програми кафедри адаптовані до сучасних тенденцій дизайну. Студенти розробляють зразки малосерійної продукції, комплекти, ансамблі різного асортименту виробів з дерева, шкіри, колекції одягу, продукції графічного дизайну та меблів.
Курсові та дипломні проекти успішно демонструються на всеукраїнських і міжнародних виставках та конкурсах, відзначені почесними дипломами та відзнаками.

Рейтинг викладачів кафедри дизайну

Перелік публікацій та участь у виставках викладачів, що забезпечують  ОП «Дизайн»


 

Кафедра образотворчого мистецтва та академічних дисциплін


KAFEDRA OM 1

     Кафедра образотворчого мистецтва в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва об’єднує два відділи: монументально-декоративного живопису та академічних дисциплін. Очолює кафедру кандидат мистецтвознавства, доцент Валентина Дмитрівна Молинь.

Кафедра образотворчого мистецтва та академічних дисциплін здійснює підготовку фахівців напряму «Образотворче мистецтво» за спеціалізацією «Монументально-декоративний живопис».

Відділ монументально-декоративного живопису створено 2000р. на базі відділення художнього розпису, започаткованого 1990 року в Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В.Касіяна.

Основою навчального процесу є формування школи монументально-декоративного живопису, що спрямована на відродження кращих традицій вітчизняного та світового монументального мистецтва.

У процесі навчання студенти отримують ґрунтовну фахову підготовку з рисунка, живопису, композиції, технології, перспективи, кольорознавства та історії мистецтва, опановують засоби проектування й виконання в матеріалі композицій для інтер’єрів та екстер’єрів культових і громадських споруд у техніці темперного розпису, фрески, мозаїки, сҐрафіто, вітража, енкаустики.

На відділі працюють досвідчені викладачі з багатолітнім досвідом: професор Львівської національної академії мистецтва народний художник України Андрущенко М.Д., заслужений художник України доцент Калитко А.М., член Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, доцент Молинь В.Д. (завідувач кафедри), члени Національної спілки художників України старші викладачі Дутка В.Я., Перегінець В.І. (зав. відділу), викладачі, молоді художники Гнидко Т.В., Брусніцина О.В., Соломчак О.В., майстер виробничого навчання Радиш Ю.Ю., лаборанти Сеник В.П., Загоровська В.О.

Відділ академічних дисциплін кафедри забезпечує підготовку студентів напрямів «Дизайн» та «Декоративно-прикладне мистецтво» з таких професійно-орієнтованих дисциплін: рисунок, живопис, скульптура, пластична анатомія, перспектива.

Серед викладачів відділу є досвідчені художники-педагоги з багатолітнім досвідом: Бойчук В.Ф., Солтис М.М., завідувач відділу Макар Л.О., старші викладачі Юсипчук Р.Б., Приймак Д.Й., Білий В.Д., викладач Копистко І.І. та аспірант Гавриш Л.М., лаборанти кафедри Добринов М.І.

Викладачі та студенти кафедри образотворчого мистецтва є учасниками різноманітних мистецьких виставок, симпозіумів, пленерів, наукових конференцій в Україні та за її межами, організовують персональні виставки, мають низку публікацій у фахових виданнях, проводять творчі конкурси та олімпіади з образотворчого мистецтва, ведуть підготовчі курси для абітурієнтів навчального закладу.

Випускники працюють творчо, а також викладачами художніх навчальних закладів в Україні.

 

Кафедра історії мистецтва та гуманітарних наук


KAFEDRA IMGN
Кафедра здійснює важливу роль у формуванні високоосвічених спеціалістів та фахівців декоративно-прикладного мистецтва і менеджерів соціокультурної сфери. Викладачі кафедри впроваджують у навчальний процес методи інтеґрованого навчання на основі міжпредметних зв’язків та нових освітніх інформаційних технологій, що, у свою чергу, є базою для художнього задуму студента, розвитку уяви і творчого мислення з наступною їх реалізацією в курсових та дипломних роботах за фахом. На базі кафедри відкрито спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності».
На кафедрі працюють досвідчені викладачі: кандидат мистецтвознавства, доцент О.О. Слободян, кандидат мистецтвознавства, доцент Б.В. Книш, кандидат історичних наук, доцент В.В. Костюк, кандидат філологічних наук С.І. Нісевич, кандидат філософських наук, доцент Р.А. Горбань, кандидат історичних наук, доцент Мельничук Г.Л., старший викладач В.М. Гаврилей, викладач Л.С. Козар, майстер спорту з фрістайлу, тренер першої категорії Я.В. Якимишин.
Навчальний процес забезпечують аудиторії з обладнанням для проведення лекцій з історії мистецтва, гуманітарних дисциплін та іноземних мов, а також науково-методичний фонд музею інституту, у якому експонуються понад дві тисячі творів народного та професійного декоративно-прикладного мистецтва ХІХ – ХХІ ст.
Окремі курси читаються на базі приватних та державних музеїв Косова: Струтинського М.М., Корнелюка М.В., Музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, музеїв В. Гривінського, І. Ділети, художніх майстерень Косівської реґіональної спілки художників України.
Науково-викладацький склад кафедри якісно підвищує та формує світогляд сучасних художників, які продовжать кращі традиції національного мистецтва України.


На сайті 20 гостей та відсутні користувачі